Praca w zmiennych warunkach klimatycznych a suplementy i domowe sposoby na odporność

Pracuje w zmiennych warunkach klimatycznych. Caly czas z cieplego do zimnego co jest powodem ze czesto choruje na grypy i przeziębienia. Co brać na poprawę mojej odporności? Chodzi mi zarówno o suplementy diety jak i domowe sposoby.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym po prostu stosować zdrową, urozmaiconą dietę, z dużą ilością warzyw i owoców, dodatkowo może Pan jeść jeden ząbek czosnku codziennie. Jeśli chodzi o suplementy diety to obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów witaminowych.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w takim wypadku warto zaszczepić się na grypę. Innej skutecznej profilaktyki nie ma.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie zalecenia. Sądzę że tran, miód, czosnek powinny poprawić odporność. Ale tak jak pisze proponowałbym udać się do lekarza.