Praca z chemią a ryzyko genetyczne nowotworów

witam. mój dziadek od strony taty zmarł na płuca (nie miał dokładnej diagnostyki, całe życie palił), mój tata zmarł w wieku 58 lat na gruczołowego raka płuc (nie palił). ja mam 29 lat, nie palę, ale pracuję w chemii. bardzo boję się raka. czy zrezygnować z pracy w chemii z racji tej rodzinnej historii? czy robić rtg co roku? co z tk? nigdy nie miałam w życiu problemów z płucami, rtg zawsze było ok. pozdrawiam

Nie wiem co to znaczy praca "w chemii" , proszę zapytać swojego lekarza pierwszego kontaktu - powinien udzelic odpowiedzi na Pani pytania , zż