Praca zmianowa a rozregulowanie trybu życia

Witam. Mam 18 lat i zaczynam właśnie pracę sezonową na trzy zmiany. Czy takie rozregulowanie trybu życia i snu może negatywnie na zdrowie jeżeli taka praca będzie trwała tylko 2 miesiące? Wiem że niektóre osoby pracują w takim trybie całe życie ale martwię się...

Witam. na pewno ma wpływ. Jeśli to dwa miesiace to potem organizm dojdzie do siebie i rzeczywiście jak ktoś tak pracuje cały czas to juz się wprawił.

jesli po 2 miesiacach zmieni Pani tryb zycia na zdrowy, to organizm powinien sobie z tym poradzic.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
istnieje pewne ryzyko, że praca zmianowa ogólnie może rozregulować tryb życia, jednak nie u każdego tak się dzieje, 2 miesiące do dość krotko, proszę się nie martwić. Może Pani starać się w miarę możliwości utrzymywać jakąś stałość w śnie, dbać o higienę snu wówczas wszystko powinno być w porządku. Gdyby pojawiły się problemy z zasypianiem wtedy można myśleć o konsultacji ze specjalistą. Proszę się jednak nie martwić przedwcześnie, bo być może żadne problemy nie wystąpią. Pozdrawiam.

Praca na trzy zmiany jest pewnym obciążeniem dla organizmu, dlatego warto, zeby Pani dbała o siebie w tym czasie. Ważny jest odpoczynek i to, żeby przepracowaną noc odespać. Jeżeli będzie Pani dbała o siebie i nie dopuści do przedłużającego się zmwczenia, dwa miesiące pracy nie powinny znacząco wpłynąć na Pani stan zdrowia. Oczywiście, w razie niepokojących objawów, proszę się zgłosić do lekarza internisty, żeby skonsultować swój stan zdrowia.

Ogólnie rzecz ujmując nie. A konkretnie warto przyjrzeć się sobie, reakcjom swojego organizmu i temu, jak Pani będzie to znosić i się czuć. Każdy człowiek jest indywidualny, ma swój rytm funkcjonowania, elastyczność i różne potrzeby. Dlatego warto zaufać bardziej sobie, niż ogólnym statystykom.