Pragnienie posiadania dziecka

Witam, mam 19 lat i bardzo pragnę mieć dziecko, chwilowo jest to nie możliwe ponieważ biorę tabletki antykoncepcyjne aczkolwiek każdy okres to dla mnie coś strasznego. Nie odbieram tego normalnie tylko jakbym właśnie straciła dziecko, tj. płaczę całe dnie i mam myśli samobójcze. Po każdej kłótni z partnerem bądź rodzicami jest tak samo. Już trzy razy szłam ze sobą skończyć i w ostatniej chwili rezygnowałam. Czuję że nie mam dla kogo żyć. Potrzebuje pomocy lecz nie wiem gdzie jej szukać.

Witam Panią,
W pierwszej kolejności proszę poszukać konsultacji u psychologa, psychoterapeuty. A także opowiedzieć swojemu ginekologowi o objawach. Przypuszczam, że również poleci Pani konsultację u psychoterapeuty. Proszę też rozważyć wykonanie podstawowych badań hormonalnych, włącznie z tarczycą. Z objawów, które Pani opisuje, mogę powiedzieć, że jest duże prawdopodobieństwo, że psychoterapia będzie dla Pani korzystna. Warto, żeby Pani pamiętała, że ma Pani prawo wybrać takiego terapeutę, u którego poczuje się Pani zrozumiana. Czasami potrzeba na to konsultacji u kilku psychoterapeutów. Może Pani poszukać bezpłatnej pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani okolicy (wtedy terminy są dłuższe) lub w prywatnym gabinecie (wtedy odpłatnie, ale terminy są krótsze). Internet dostarczy Pani adresów.
Pierwszy krok, aby sobie pomóc, już Pani wykonała, pisząc na forum i opisując swój stan. Życzę wytrwałości w dalszych krokach.
Pozdrawiam

Dzień dobry, zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji u psychologa - psychoterapeuty w celu postawienia odpowiedniej diagnozy. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Myśli samobójcze, poczucie braku celu i sensu życia to główne objawy depresji. I nie powinny one być bagatelizowane. Proszę jak najszybciej podjąć psychoterapię, bo ten dyskomfort może się nasilać. Z pewnością odczuwa Pani jakiś brak, który w symboliczny sposób wtłacza w dziecko - stąd chęć posiadania potomka w tak młodym wieku. Odnalezienie tego, czego pani brakuje powinno być pierwszym krokiem terapeutycznym.