Prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworu

Witam. Mój tata zmarł w wieku 56 lat na raka zoladka z licznymi przezutami miał grupę krwi A. Wcześniej w jego rodzinie na raka zoladka zmarł jego dziadek 70l od strony matki oraz jego matki brat 50l . Moje pytanie brzmi czy my jako dzieci również z grupą krwi A mamy podwyższone ryzyko zachorowania na to gowno? I gdzie się zgłosić aby uzyskać pomoc ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko może być zwiększone że względu na przypadki raka w rodzinie, sugeruję wizytę u gastroenterologa, który zaproponuje odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam