Prawdopodobieństwo ciąży 10 tygodni po stosunku

Witam. Jezeli od ostatniego stosunku dostalam juz 3 miesiaczki i na dniach ma sie pojawic 4, i jak robilam usg 10 tygodni po stosunku i lekarz nic mi w brzuchu nie zobaczyl to moge miec pewnosc ze nie jestem w ciazy ? Bo ciagle sie martwie. Bo w 10 tyg od stosunku by juz bylo raczej widac na usg jakis pecherzyk lub nawet malenkie dziecko? Prosze o odpowiedz,pilne

W czasie badania USG w macicy powinien być widoczny zarodek po takim okresie od stosunku, ale raczej w czasie badania przez pochwę, a nie przez powłoki brzuszne. Jeśli krwawienia miesiączkowe cały czas występują po odbytym stosunku i to regularnie ciąża praktycznie jest wykluczona. Aby jednak przekonać się o tym w 100% wystarczy wykonać test ciążowy, który jest dostępny w każdej aptece w niewielkiej cenie.