Prawdopodobieństwo ciąży a mlekotok

Witam, 29.08 12 był dzień pierwszy ostatniej miesiączki. Jak do tamtej pory stosowałam krążki Nuvaring, ale postanowiliśmy z partnerem zrezygnować z antykoncepcji, ponieważ mamy plany 2 dziecka. Od ok. tygodnia czuję się bardzo osłabiona i mam nabrzmiałe piersi oraz wydobywa się z nich płyn, ale znikome ilości. dziś wypadałby 2 dzień menstruacji, ale jeszcze się nie pojawiło. Robiłam dziś test ciążowy, ale wynik był negatywny. Jestem całkowicie rozkojarzona tą sytuacją. Co mam dalej robić? Czy jest prawdopodobieństwo ciąży? Pozdrawiam, Kinga

Witam! Opisywane dolegliwości sugerują ciążę. Jednorazowy negatywny wynik testu ciążowego wykonywanego dzień po terminie spodziewanej miesiączki nie wyklucza zapłodnienia. Proszę pamiętać, że domowe testy ciążowe cechują się ok. 98% skutecznością, co oznacza, że 2 na 100 dają wyniki fałszywe. W obecnej sytuacji powinna Pani powtórzyć test za kilka dni (koniecznie z porannej porcji moczu) lub oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi. W przypadku negatywnego wyniku testu wskazana będzie wizyta u ginekologa, który wykluczy hiperprolaktynemię, zaburzenie hormonalne będące najczęstszą przyczyną mlekotoku. Pozdrawiam