Prawdopodobieństwo ciąży a nieregularne miesiączki u 21-latki

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jakie zachodzi prawdopodobieństwo ciąży. ostatni dzien miesiaczki- 24.08. mamy 02.10. minelo 39 dni. nie mam bolacych nabrzmialych piersi, kompletnie nie boli mnie brzuch,tak jakby wcale mial sie nie pojawic okres.w ubieglym tygodniu mialam ogromna ilosc przezroczystego sluzu, teraz nie mam wcale. mialam duzo stresow i zmienilam prace, wykonalam 6 testow z porannego moczu kazdy w innym dniu-wszystkie negatywne.(mam nieregularne miesiaczki!)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie wykonane testy są negatywne, to ciążę właściwie można wykluczyć. Tym bardziej, że nie jest to jedyna przyczyna braku miesiączki. Może być to bowiem także wynik zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.