Prawdopodobieństwo ciąży a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Ostatnią miesiączkę miałam 13.03. Moje cykle trwają 30-31 dni. 20.03 uprawiałam seks bez zabezpieczenia jednak nie doszło do wytrysku. Nie miałam wtedy śluzu płodnego zaczęłam go odczuwać dopiero ok. 25.03 najwięcej było go 26 i 27.03. 2.04 miałam wizytę u ginekologa wiem że usg nie pokazałoby ciąży ale ginekolog zapisała mi tabletki antykoncepcyjne więc chyba żadnych podejrzeń nie miała. Dziś powinnam dostać okres ale jeszcze go nie mam odczuwam jednak ból podbrzusza. Czy mogę być w ciąży?

Prawdopodobieństwo ciąży u Pani jest nikłe ( brak ejakulatu, 5 dni przed spodziewaną owulacją). Najbezpieczniej będzie, przed zastosowaniem tabletek, wykonać test ciążowy. Radzę jednak cierpliwie poczekać na krwawienie i wtedy zacząć stosować tabletki. Pozdrawiam