Prawdopodobieństwo ciąży a tabletki Naraya

Witam, 25 stycznia wzięłam ostatnią tabletkę(naraya) z blistra, kolejne opakowanie powinnam zacząć 2 lutego lecz moj lekarz byl na urlopie i tabletki bede mogla wykupić dopiero dziś, tj.3 luty. Z tego wynika ze przedłużyłam przerwę o jeden dzień. 2 lutego rowniez odbylam stosunek lecz partner skończył poza mną. Stad moje pytanie- czy dzis powinnam wziąć dwie tabletki, zaległą z wczoraj i tą " prawidłową" dzisiejszą? I czy jest prawdopodobieństwo ciąży przy stosunku 8 dnia przerwy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Branie 2 tabletek na raz jest bez sensu i naraża się Pani w ten sposób na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej. Proszę zażyć jedną tabletkę i przez kolejnych 5-7 dni stosować dodatkową formę antykoncepcji.