Prawdopodobieństwo ciąży po pęknięciu prezerwatywy i zażyciu Escapelle

Witam, Kochałam się z partnerem dzień przed owulacją, pierwszy dzień miesiączki był 12 grudnia pękła prezerwatywa 25 grudnia. Tabletkę escapelle zażyłam 44 godziny po stosunku. Jakie prawdopodobieństwo jest że tabletka zadziałała? Okres spóźnia mi sie już piąty dzień. Mam twarde podbrzusze, które boli mnie od poniedziałku.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo nie powinno być zbyt duże. Proponuję wykonać test ciążowy. Okres może się spóźniać np z powodu stresu, infekcji, podróży itp.