Prawdopodobieństwo ciąży po skończeniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

okolo 16-19 listopada przestałam brac tabletki antykoncepcyjne Vibin mini , jakos 22 listopada dostałam miesiaczke , brałam te tabletki przez 11miesiecy . 30 listopada miałam dni płodne czy mogłam zajsc w ciąze tego 30 listopada po tak krotkim czasie rzucenia tabletek antykoncepcyjnych??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, w chwili zakończenia stosowania antykoncepcji może dojść do zapłodnienia. Leki antykoncepcyjne nie mają przedłużonego działania i po ich odstawieniu ryzyko zajścia w ciążę jest porównywalne jak u kobiet, które nigdy nie stosowały antykoncepcji.