Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku 2 dni przed okresem

Dwa dni przed okresem współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia i doszło do wytrysku. Okres mam w miarę regularny 25-39. Okres był normalny. Dzień po okresie również współżyłam, lecz z samą globulką plemnikobójczą, do wytrysku nie doszło.
Od paru dni bolą mnie piersi, a od skończenia się okresu minęły 3 dni. Czy mogłam zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wydaje mi się, że nie mogła Pani zajść w ciążę. Owulacja następuje zwykle w 14 dni przed okresem, czyli w Pani wypadku w okolicach 11-25 dnia cyklu. Natomiast nasienie może przeżyć w drogach rodnych kobiety maksymalnie 7 dni. Tak więc prawdopodobieństwo, że plemniki zdołają przeżyć do owulacji, przy dodatkowym zastosowaniu globulki plemnikobójczej i braku wytrysku jest znikome.

Pozdrawiam serdecznie!