Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku bez wytrysku przy wyjętym krążku

witam, w czwartek 10,10 zalozylam nowy krazek nuvaring, mój ktorys z kolei po prawidłowym krwawieniu. dzisiaj kochałam się z chłopakiem z wyjętym krazkiem bo nas uwiera, ale bez wytrysku(wyszedł na dluzsza chwile przed), jednak po stosunku zapomniałam wlozyc krazek i znajdowal się poza pochwa ok 7-8 godzin. jak tylko się zorientowałam wlozylam krazek. jakie jest prawdopodobieństwo ciąży i jak mam postepowac dalej?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka sytuacja może być porównana do opóźnienia w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej mniejszego niż 12 h. Wtedy zwykle ochrona antykoncepcyjna nie zostaje zaburzona. Nie mniej jednak nie mogę Pani tego w 100 procentach zagwarantować. Stosunek, nawet bez wytrysku może skutkować ciążą.