Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku przerywanym

Witam!

Dziś jest 36 dzień cyklu i nadal nie mam okresu. 33 i 34 dnia cyklu zrobiłam testy i oba wyszły negatywne. Dodam, że miesiączkę mam nieregularną, ale od pół roku jest to średnio co 30 dzień cyklu. Z chłopakiem uprawialiśmy stosunek przerywany 24-25 dnia cyklu. Jak na razie nic nie wskazuje ani na okres, ani na ciążę. Nie mam żadnych oznak, a zawsze 2-3 dni przed okresem bolał mnie brzuch i piersi. Czuję tylko lekkie kłucie w podbrzuszu z prawej strony. Czy jest możliwa w tym wypadku ciąża? Dodam, że ostatnio miałam trochę stresu i od 4 dni stresuje się brakiem okresu. Dziękuję za odp.

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji niemożliwe jest jednoznaczne wykluczenie ciąży. Jedynymi pewnymi metodami wykluczenia ciąży jest wykonanie testu ciążowego (w określonym terminie) lub badania USG. W Pani przypadku, przy założeniu 30-dniowych cykli dni płodne przypadają na 10-19 dzień cyklu. Oznaczałoby to, że do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych, a zatem ryzyko ciąży było znikome. Ze względu na nieregularność cykli powyższe wyliczenia mają jedynie charakter przybliżony. Wskazane byłoby zatem wykonanie testu ciążowego. Uzyskany przez Panią wynik niestety nie może być uznany za wiarygodny. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki testów uzyskuje się dopiero 14 dni po ryzykownym zbliżeniu. Z tego też względu, jeśli miesiączka nie pojawi się w przeciągu kilku dni, radziłabym wykonać kontrolny test po 2 tygodniach od zbliżenia.

Pozdrawiam