Prawdopodobieństwo ciąży po zażyciu tabletki 72h po

Witam kochałam sie z chłopakiem 5.10 ok 19 lecz pękła nam prezerwatywa, odrazzu na drugi dzień udałam sie do ginekologa. Zarzylam escapelle też jakoś ok godziny 18-19. miesiączkę powinnam dostać 10.10 lecz zero objawów. Po zażyciu escapelle piłam pózniej herbate z miodem i cytryną czy jest może to nie odpowiednie? i moglo jakoś zaszkodzić i tabletka mogła nie zadziałać? czy nie ma nic z tym wspólnego.?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Herbata nie ma nic wspólnego.
Po zażyciu tabletki Escapelle mogą występować zaburzenia hormonalne, a co za tym idzie, zaburzenia rytmu miesiączkowania. W przypadku niepojawienia się krwawienia miesięcznego w kolejnych tygodniach wskazana jest wizyta u ginekologa i wykonanie testu ciążowego.