Prawdopodobieństwo ciąży pomimo negatywnych testów ciążowych

Witam, lekarz stwierdził u mnie ciążę 11 tydz-na podstawie powiększonej macicy i ostatniej miesiączki tj 27 listopada. Byłam bardzo zaskoczona gdyż tydzień wcześniej zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny. Nawet po wizycie u lekarza 2 dni temu wykonałam następny wynik także negatywny. Trochę pobolewa mnie lewe podbrzusze, mam wzdęty brzuch, wydaje mi się jakby bolał jajnik. Czy to na pewno mimo negatywnych wyników testów ciąża? Dodam, ze mam bardzo nieregularne miesiączki.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Domowe testy ciążowe mogą dawać wynik fałszywie ujemny. Nie można jednak wyłącznie na podstawie Pani opisu ocenić czy jest Pani w ciąży ponieważ wykracza to poza możliwości internetowe. Jeśli lekarz wykonał USG to ciąża jest pewna, jeśli nie to proponuję wykonac takie badanie (już czas na tzw USG genetyczne).