Prawdopodobieństwo ciąży poprzez preejakulat

Witam. Czy możliwe jest zapłodnienie za pomocą preejakulatu? Odbyłam stosunek z partnerem jednak do wytrysku nie doszło (pojawił się dużo później, poza mną). Nie jestem pewna czy były to moje dni płodne, jednak podejrzewam, że nie. Jakie w tym wypadku istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym przypadku istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.