Prawdopodobieństwo ciąży - przed okresem

Wczoraj pieściliśmy się z moją dziewczyną. Do wytrysku doszło w okolicach brzucha, lecz minimalna część spermy przedostała się w okolice pochwy, lub też raczej warg sromowych. Dziewczyna wytarła się chustkami i umyła, zarówno w pochwie, jak i na zewnątrz. Z tego co wiem, jest przed okresem. Zaczęła mieć już owulację kilka dni temu. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że zaszła w ciążę?

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Nie mogę przybliżyć w procentach prawdopodobieństwa ciąży, lecz mogę zapewnić, iż w takiej sytuacji szansa istnieje.

Jest możliwość, iż pewna liczba plemników znalazła się w pochwie, mimo dokładnego oczyszczenia.

Należy pamiętać, iż w regularnym cyklu, owulacja występuje w około 14 dni po pierwszym dniu cyklu czyli dniu wystąpienia krwawienia.

Uważam, że warto wykonać test ciążowy.Test najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki lub dwa tygodnie po stosunku.

Pozdrawiam!