Prawdopodobieństwo ciąży u 41-latki

Mam 47 lat. Współżyłam w dni płodne, pełne objawy ciąży. 2-dniowe krwawienie w 41 dniu. Temperatura nie schodzi poniżej 37, pozostałe objawy też się utrzymują, pojawiła się drobna laktacja. Lekarz nie stwierdza ciąży. Czy możliwe, że jednak jest ciąża?

Witam, nie napisała Pani na jakiej podstawie lekarz wykluczył ciążę. Jeżeli miesiączkuje Pani regularnie i jest aktywna seksualnie, to ciąża jest prawdopodobna. Na tak wczesnym etapie możliwe jest jednak nieuwidocznienie pęcherzyka ciążowego. Jeżeli obawia się Pani, że dolegliwości mogą być objawem ciąży, może Pani oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam