Prawdopodobieństwo ciąży w czasie połogu

witam jestem w czasie pologu i w 3 tygodniu pologu wspolzylam z mezem i teraz już wiem ze można zajść w ciaze ale mam jeszcze pytanie jak jestem w czasie pologu i jak jestem w ciąży czy jest możliwe żeby pobolewał mnie brzuch jak przed miesiaczka . Przez około 10 dni leciał mi sluz a teraz leci mi krew z moczem jest to nie durza ilość a ten sluz tak miej więcej zaczal mi leciec po możliwym zapłodnieniu .dziekuje za odpowiedzi
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak Pani napisała, możliwe jest zajście w ciążę w czasie połogu. Możliwe są także potencjalne dolegliwości bólowe jamy brzusznej (podobne do tych, które normalnie występują w czasie miesiączki). A propos krwi - warto ustalić, czy jest to krwiomocz czy opisana krew pochodzi z dróg rodnych, a tylko zauważyła ją Pani podczas oddawania moczu. Ponieważ jest Pani 3 tygodnie po porodzie, proszę udać się na kontrolną wizytę do ginekologa. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Umożliwi to określenie przyczyny krwawienie i wdrożenie właściwego postępowania.