Prawdopodobieństwo ciąży w czasie starania się o ciążę i po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam pytanie, w styczniu 2012 odstawiłam tabletki antykoncepcyjne norgeston. Staraliśmy się o dzidziusia i nic. Mój synek ma 5 lat i marzymy o jeszcze jednym dziecku. Ostatni raz okres miałam 22.12.2012. Cykl mam zawsze 28-dniowy. Współżyliśmy z mężem 4.01.2013 niby w dni płodne. Jaka szansa jest na to, że mogę być w ciąży? Po stosunku przez parę dni bolało mnie podbrzusze, no i teraz piersi mnie bolą i brodawki są czułe na dotyk. Ogólnie zauważyłam jakieś żyły, które się stały widoczne na piersiach. Proszę o szybką odpowiedź. Ile bym dała, żeby się w końcu udało.

Witam! Do stosunku najprawdopodobniej doszło w dniu owulacji, a zatem szanse na zapłodnienie są dość wysokie. Opisywane dolegliwości nie są objawami patogenicznymi dla ciąży, dlatego na ich podstawie niemożliwe jest ustalenie, czy doszło do zapłodnienia czy też nie. W obecnej sytuacji pozostaje Pani wykonanie testu ciążowego, który ostatecznie rozwieje Pani wątpliwości. Test z krwi, polegający na oznaczeniu poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi, da już pewny wynik. Z wykonaniem domowego testu ciążowego powinna się Pani wstrzymać do dnia spodziewanej miesiączki. Pozdrawiam