Prawdopodobieństwo ciąży w przypadku pękniętej prezerwatywy a wyznaczenie dni płodnych

Witam! Kochałam się dziś z moim chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Teoretycznie powinnam mieć dni niepłodne (bynajmniej z moich wyliczeń tak wychodzi). Miesiączkę miałam 5 maja, mam je w miarę regularne (28-30 dni). Gdy pękła prezerwatywa, mój partner nie szczytował "w środku". Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Nie da się w sposób jednoznaczny określić jakie dokładnie istnieje prawdopodobieństwo ciąży. W Pani przypadku z pewnością jest ono niewielkie, nie mniej jednak nie można go wyeliminować ze stu procentową pewnością. Rzeczywiście podczas stosunku znajdowała się Pani w trakcie dni niepłodnych, nie mniej jednak ustalanie terminu owulacji i dni płodnych na podstawie samej długości cyklów bywa metodą zawodną. Prawdopodobieństwo ciąży zmniejsza również fakt, że nie doszło do pełnego wytrysku. W płynie preejakulacyjnym mogą co prawda znajdować się plemniki, są to jednak ilości znikome. Myślę, że nie ma Pani powodów do niepokoju, gdyby jednak opóźniał się termin najbliższej menstruacji proszę wykonać test ciążowy.