Prawdopodobieństwo dysleksji i podejrzenie zespołu Aspergera

Witam mam syna w wieku 10lat i stwierdzono u syna ryzyko dyslekcji ponieważ ma trudności w czytaniu i pisaniu ze słuchu a na tomiast tego podejrzewają zespul aspargera niewiem dlaczego?Syn jest normalnum dzieckiem, oczywiście mial problemy. zprostymi czynnościami takimi jak ubieranie sie samodzielnie,sz

Proponuję kontynuować proces diagnostyczny - podejrzenie wcale nie musi oznaczać, że hipoteza się potwierdzi. Obiektywna ocena profesjonalisty może przede wszystkim pomóc dziecku. Nawet jeśli przypuszczenia się potwierdzą, zawsze lepiej jest mieć świadomość problemu i móc podjąć konstruktywne działania na rzecz dziecka, niż żyć w niewiedzy i nie mieć wpływu na sytuację. Po zdiagnozowaniu problemu rodzice powinni otrzymać zalecenia odnośnie dalszego postępowania - co można robić, żeby zniwelować problemy, poprawić aktualny stan. Życzę pozytywnych rozstrzygnięć!

Jeśli syn jest diagnozowany w placówce w tym specjalizującej się- warto zaufać specjalistom. Są określone procedury oraz muszą być spełnione odpowiednie kryteria w celu postawienia konkretnej diagnozy. Warto cierpliwie zaczekać na wyniki postępowania diagnostycznego. Jeśli jest jakieś podejrzenie, lepiej, by specjaliści sprawdzili to dokładnie. Umożliwi to wdrożenie pomocy i rehabilitacji odpowiednio wcześnie.

Problemy wynikające z trudności w funkcjonowaniu społecznym, w tym samodzielność, planowanie zadań i czynności współwystępują z dysleksją, czy zespołem Aspergera. Zbyt mało informacji Pani podaje w wiadomości, ale na pewno dziecko potrzebuje wsparcia terapeutycznego.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Skoro syn ma problemy z czytaniem u pisaniem to warto w tym kierunku rozpocząć pomoc. Dobrą terapią jest Metoda Warnkego. Jeśli chodzi o podejrzenie zespołu Aspergera to powinniście powtórzyć badania psychologiczne i neurologiczne i dopiero wtedy się tym się zastanowić. Dobra, dokładana diagnoza jest podstawą.
Pozdrawiam AM