Prawdopodobieństwo nowotworu kręgosłupa u 27-letniej osoby

A jakie są objawy raka kręgosłupa czy w wieku 27lat można mieć takiego raka

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Panie,
Nowotwory w obrębie kręgosłupa nie są częste u młodych osób - często związane są z przerzutami z innych miejsc, ale również z naciekami białaczkowymi, występowaniem szpiczaka mnogiego i inne. Głównymi objawami są tzw. złamania patologiczne kręgów, czyli złamania występujące w sytuacji niskiego obciążenia kręgosłupa. Czasem mogą pojawiać się również objawy bólowe oraz ucisku na rdzeń kręgowy (objawy neurologiczne, ból).

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

W Pani wieku nowotwory kręgosłupa nie są częstym schorzeniem. Objawiają się złamaniami patologicznymi (tj. złamaniami nieadekwatnymi do obciążenia), mogą także uciskać na rdzeń kręgowy, powodując ból i dawać objawy neurologiczne.

z poważaniem
Michał Kurek

Milena Lubowicz

Teoretycznie w każdym wieku można mieć nowotwór, ale oczywiście w tak młodym wieku jest to dużo mniej prawdopodobne niż w wieku starczym. Najbardziej charakterystycznym objawem jest ból, dodatkowo utrata masy ciała bez intencji odchudzania.
Pozdrawiam