Prawdopodobieństwo przejścia infekcji cytomegalią w ciąży

Witam, u noworodka- (hipotrofik, waga urodzeniowa 1670g, zapalenie ucha srodkowego) w drugiej dobie zycia wyszly nastepujące wyniki: IgG 72,7 AU/ml (wynik dodatni) IgM0,06 S/CO.W ciązy, od okolo 20-22 tyg nastapilo zahamowanie wzrostu płodu. podczas ciązy nie mialam przeprowadzonych badań na cytomegalie. Czy dodatni wynik IgG oznacza, że przeszlam te infekcje w ciązy? z jakimi potencjalnymi skutkami dla dziecka?czy dziecko ma byc objete specjalistyczna opieką?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dodatni wynik przeciwciał IgG może wskazywać, że przeszła Pani zakażenie w czasie ciąży, co może być przyczyną hipotrofii. Dziecko, ze względu na swoją hipotrofię zdecydowanie powinno być objęte specjalistyczną opieką.