Prawdopodobieństwo raka jądra przy guzie na jednym z nich

Dzień dobry.Mam pytanko:Mam guza na lewym jądrze.Lekarz najpierw stwierdził stan zapalny i kurację antybiotykem.Po skończeniu kuracji guz jest nadal i na własną rękę zrobiłem w laboratorium badania na prawdopodobieństwo raka jądra wynik B-HCG <1.2 ,natomiast AFP- 2.1 . Czy jest to dobry wynik,który wyklucza raka jądra? markery robiłem w Medicus.normy laboratoryjne to : B-HCG:<5.0 MLU/ml a AFP-alfa fetoproteina :<8,8ng/ml Prosze o odpowiedź za co z góry bardzo dziękuję. Kamil.

Szanowny Panie!

Przedstawione wyniki laboratoryjne mieszczą się w granicach referencyjnych. Proszę udać się do urologa, celem dalszej diagnostyki guza. Bez zebrania dokładnego wywiadu i badania lekarskiego uzupełnionego badaniami dodatkowymi (np. USG jądra) nie można wiele powiedzieć.