Prawdopodobieństwo trądziku różowatego u 29-latki

Witam, mam 29 lat i właśnie byłam u dermatologa, który stwierdził prawdopodobieństwo trądziku różowatego. Mam dość mocno popękane naczynka na policzkach i w okolicy nozdrzy. Brak rumienia na co dzień (ewentualny pojawia się po dość ciepłej kąpieli). Na policzkach pojawiają się co jakiś czas czerwone krostki,które swędzą. Pytanie moje jest takie czy leczenie Unidoxem i maściami może zapobiec rozwinięciu się choroby ? Czy jest możliwe że nie jest to trądzik a np jakaś alergia ??

Witam
Z tego, co Pani piszę wnioskuję, że może być to jednak trądzik różowaty. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyleczyć tej choroby. Możemy złagodzić jej przebieg, likwidować naczynia i rumień i najważniejsze nie dopuszczać do przejścia w kolejne stadium. Myślę, że odpowiednie leczenie może powstrzymać rozwój choroby.