Prawdopodobieństwo wystąpienia schizofrenii po nerwicy i zaburzeniach depresyjno-lękowych

Czy istnieje prawdopodobieństwo zamiany nerwicy w schizofrenię/psychozę? Zdiagnozowano u mnie zaburzenia depr.-lęk. Przyjmuję codziennie Escitalopramum. Jednak kilka dni temu zdarzyło się coś,co mną wstrząsnęło,to cały czas mnie męczy, odtwarzam to w głowie. Znów bardzo się boję. Obawiam się, że zwariuję. Czuję,że dzieje się ze mną coś bardzo złego.Świadomie przy skoncentrowanej uwadze jest niby wszystko ok,ale mam wrażenie,że gdzieś w głębi głowy dzieją się straszne rzeczy.To jest odczucie.

Witam. Nerwica nie zamienia się w schizofrenie. Natomiast jeśli źle się Pani czuję mogą to być skutki uboczne zażywanych leków. Proponuje skontaktować się z lekarzem psychiatrą w celu uzgodnienia ewentualnej zmiany leczenia. W celu potwierdzania diagnozy i zmniejszenia Pani niepokoju, proponuje wizytę u psychologa w celach diagnostycznych.