Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę 2 dni przed okresem

Witam, mam pytanie moj cykl miesiaczkowy trwa przecietnie 27 dni i jest regularny ( 4-5 krwawienie ). Czy jest mozliwe zajscie w ciaze 2 dni przed okresem ( stosunek bez zabezpieczenia, przerywany ) oraz w 6 dniu cyklu, w 2gim dniu po miesiaczce?

Elżbieta Rhone

Witam,
przy regularnych cyklach zajście w ciążę dwa dni przed miesiączkach jest niemożliwe (jest już po owulacji, komórka jajowa obumarła). Natomiast co do 6ego dnia cyklu to teoretycznie istnieje taka możliwość. Wg różnych źródeł plemniki żyją w drogach rodnych kobiety do 5-7 dni, owulacja w Pani przypadku nastąpi w 13 dniu cyklu, więc teoretycznie plemniki mogą przeżyć tyle czasu żeby dotrwać do uwolnienia komórki jajowej.