Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bez stosunku

więc mam problem nie uprawiałam jeszcze sexu. mam chlopaka. zdarzylo sie raz ze on dotknął swojego czlonka a potem mojego narządu. od tamtego czasu dwa razy bolaly mnie piersi, miałam raz zawroty glowy. okresu jeszcze nie powinnam mieć ale si zbliża. zawsze pare dni przed okresem mam częste oddawanie moczy więc to u mnie raczej normalne teraz też mam. okres powinnam mieć około 20. nie mam jeszcze regularnych okresów. nie mam przebarwien na skórze. i mam pytanie czy ja mogę byc w ciąży ? prosze
KOBIETA ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! W opisanym przez Ciebie przypadku nie ma możliwości, byś zaszła w ciążę. Nie doszło do penetracji pochwy członkiem, więc możesz być spokojna. Bolesność piersi może występować przed miesiączką jako objaw PMS (zespołu napięcia przedmiesiączkowego). Spokojnie czekaj na krwawienie miesięczne. Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem współżycia seksualnego z chłopakiem, rozważ wcześniej, jaką metodę antykoncepcji wybrać, która zabezpieczy Was przed niechcianą ciążą. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Jest to raczej nieprawdopodobne Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy