Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę mnogą po odstawieniu tabletek

mam pytanie czy jak odstawilam tabletki antykoncepcyjne to czy jest mozliwosc zajscia w ciaze odrazu? jakie jest prawdopodobienstwo zebedzie to ciaza mnoga?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma reguły po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych powracają owulacyjne cykle miesiączkowe. Generalnie po 3 miesiącach od odstawienia tabletek, szansa zajścia w ciążę, jest taka sama jak w przypadku kobiet nie stosujących antykoncepcji. Istnieje szansa ciąży mnogiej.