Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas miesiączkowania

witam, chciałam zapytać czy w czasie miesiączki można zajść w ciąże mając okres przez 7 dni i co 28 dni systematycznie dostaję miesiączki ,ewentualnie kiedy jestem przyziębiona to mam ok od 2-4 dni wcześniej ? bardzo proszę o odp....
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli mówiąc w czasie miesiączki rozumie Pani okres tylko i wyłącznie krwawienia to ma szansy na zajście w ciąże w tym czasie ( przy regularnych cyklach). Zwykle około 14 dni po pierwszym dniu miesiączki jest owulacja. Okres owulacyjny ( 3dni przed i 4 dni po ) to okres pewnych dni płodnych.