Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w 18 dniu cyklu bez zabezpieczenia?

Witam. W 18 dzień cyklu bawiliśmy się z dziewczyną i włożyła go sobie na 2 sekundy do pochwy, po czym wyjęła (cykl 29-30-dniowy). Wiem, że tylko na 2 sekundy, ale w sumie bawiliśmy się wcześniej z 2 godziny sobą i podczas podniecenia mogły być jakieś plemniki? Jak duże jest prawdopodobieństwo, że do czegoś doszło? PS Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w wyniku zbliżenia, w czasie którego dochodzi do immisji członka do pochwy kobiety zawsze istnieje. W Państwa przypadku jest bardzo małe z dwóch względów: po pierwsze nie doszło do zdeponowania nasienia w pochwie partnertki, po drugie, zapewe były to już dni niepłodne.

Tak czy inaczej, ryzyko zawsze istnieje. Proponuję przede wszystkim rozmawiać z partnerką. Kobiety zazwyczaj wiedzą lub domyślają się, kiedy mają dni płodne. Poza tym rozmowa jest podstawą każdegu udanego związku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.