Prawdopodobieństwo zapłodnienia po łyżeczkowaniu macicy

Witam. Mam 21 lat, 10 lipca miałam łyżeczkowanie macicy, później kolejne 26 lipca. Pierwsza miesiączka wystąpiła 27 sierpnia. Z mężem kochałam się 7,8,9 września. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Jeżeli tak, dodam, iż 9 września byłam na badaniu urograficznym (RTG +kontrast dożylny). Czy mogło mieć to znaczenie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Współżyła Pani w dni płodne, więc jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Badanie urograficzne mogło mieć negatywny wpływ na zarodka, gdyż podczas badania była ekspozycja na promieniowanie rentgenowskie. Byłby to jednak bardzo wczesny okres ciąży i ciężko przewidzieć jakie to nisło za sobą konsekwencje. Proszę poczekać do daty kolejnej miesiaczki i w przypadku opóźniania się jej o kilka dni wykonać test ciążowy. W przypadku dodatniego wyniku zgłosić się do ginekologa i poinformowac go o ekspozycji na promieniowanie.Pozdrawiam