Prawdopodobne oparzenie kwasem borowym z maści Tormentiol

Prawdopodobne oparzenie kwasem borowym z maści Tormentiol. Od pewnego czasu borykamy się z nieustającym pękającymi ustami i zajadami w kącikach ust mojej córki. Badania krwi nie pokazują niczego wskazującego bezpośrednio na winnego. Nie brakuje żadnych witamin ani minerałów. Robi się lepiej gdy na przemian nawilżamy usta i smarujemy w kącikach maścią Tormentiol. Jednak po kilku dniach robi się gorzej, jakby objawy oparzenia (strupki) tam gdzie była maść. Jak to leczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy zaprzestać stosowania maści. Jeśli objawy nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Proszę kupić kompleks witamin z grup B i doustnie je przyjmować, a na zagojenie zajadow polecam maść dernilan lub cicabio są to maści przyspieszające gojenie naskórka i działają przeciwświądowo.