Prawdopodobne pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i zażycie ich podwójnej dawki kolejnego dnia a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Prawdopodobnie pominełam 15 tabletke( nie jestem pewna,bo chciałam zmienić pierwszy dzień z piątku na czwarek ale kalendarz został w innym mieście). 16 dnia gdy się prawdopodobnie zorientowałam przyjęłam dwie tabletki z czwartku i z piątku.Teraz zastanawiam się czy powinnam zrobić przerwę normalnie i dodatkowo zabezpieczać się-wówczas skuteczność tabletek wróci przy rozpoczęciu następnego opakowania, czy tak jak jest napisane na opakowaniu - 1dzień przerwy,dokończyć blister i zacząć następny??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku powinna Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Tylko takie postępowanie umożliwi zachowanie pełnej skuteczności tabletek.