Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawdopodobny kolor włosów u dziecka

Witam,mam 23 lata i planuje z mężem dzidziusia tylko ciekawi mnie jeden fakt,mam pytanie głownie o kolor włosów mojego dziecka. Moj naturalny kolor włosów to rudy,moj tata tez miał rude a mama bładynka z koleji maż jest brunetem,jego mama tez brunetka a ojciec ciemny blond,jakie jest prawdopodobienstwo ze moje dziecko bedzie mialo rude włosy,Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Badania genetyczne w ciąży

Badania genetyczne w ciąży są bardzo istotne dla przyszłych mam. Wykonuje się je głownie w przypadku zwiększonego ryzyka genetycznego oraz u kobiet, po 35. roku życia. W takich przypadkach zwiększa się szansa wystąpienia u dziecka chorób o podłożu genetycznym. Czy inwazyjne badania prenatalne wiążą się z dużym ryzykiem? Kto może i powinien je wykonać? W jakich sytuacjach są one szczególnie wskazane? Na te i inne pytania odpowiada genetyk kliniczny - dr n. med. Artur Barczyk.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, niestety nie da się ze 100% ustalić jaki kolor dziecko będzie miało po urodzeniu. Jednakże, większe prawdopodobieństwo, że jednak kolor włosów będzie ciemny (po mężu). Pozdrawiam

umów wizytę 0

Raczej nie będzie blond. Będzie miało ciemny kolor włosów. Prawdopodobnie, szansa że będzie rude jest około 50%, tak samo jak szansa, że będzie brunetem wynosi 50%.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety