Prawdopodobny kolor włosów u dziecka

Witam,mam 23 lata i planuje z mężem dzidziusia tylko ciekawi mnie jeden fakt,mam pytanie głownie o kolor włosów mojego dziecka. Moj naturalny kolor włosów to rudy,moj tata tez miał rude a mama bładynka z koleji maż jest brunetem,jego mama tez brunetka a ojciec ciemny blond,jakie jest prawdopodobienstwo ze moje dziecko bedzie mialo rude włosy,Pozdrawiam serdecznie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie da się ze 100% ustalić jaki kolor dziecko będzie miało po urodzeniu. Jednakże, większe prawdopodobieństwo, że jednak kolor włosów będzie ciemny (po mężu). Pozdrawiam

Raczej nie będzie blond. Będzie miało ciemny kolor włosów. Prawdopodobnie, szansa że będzie rude jest około 50%, tak samo jak szansa, że będzie brunetem wynosi 50%.