Prawdopodobny przerost komory lewej

Witam.Od okolo 2 miesiecy mam kłucia w klatce piersiowej,mocne przyspieszone bicie serca jaki i również zbyt duże ciśnienie tętnicze.3 tygodnie temu miałem robione EKG wyszlo mi w wynikach nieregularny rytm nadkomorowy i prawdopodobny przerost komory lewej.Wizyte u kardiologa mam dopiero 17 lutego jako(pilną )nie wiem już co robić.strasznie się tym stresuje,.Oprócz wspomnianych dolegliwości mam jeszcze problemy z potencją... ,a mam prawie 19 lat ! nie pije nie pale ..a tu takie problemy

Witam! Nadciśnienie tętnicze i kołatania serca u osoby w tak młodym wieku najczęściej wiążą się z istnieniem wad zastawkowych serca. Najczęściej są to wady wrodzone, które nie powstały w wyniku niezdrowego stylu życia. Dobrze się stało, że objawy zostały wychwycone tak wcześnie. Umożliwi to rozpoczęcie odpowiedniej diagnostyki i wdrożenie celowanego leczenia.