Prawdpododobieństwo ciąży w miesciąc po odstawieniu tabletek

Witam, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ale nie brałam ich z powodu chęci przed niechcianą ciążą, lecz z celów zdrowotnych, gdyż musiałam mieć przesuniętą miesiączkę. Tabletek nie biorę już około miesiąca, lecz nie mówię że nie współżyłam, a chciałam się zapytać po jakim czasie można zajść w ciążę i czy w tym miesiącu po odstawieniu tabletek było możliwe zajście w ciążę ? I po jakim czasie wróci okres?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, nie ma reguły po jakim czasie zapłodnienie jest możliwe. Przyjmuje się że do 3 miesięcy po odstawieniu tabletek szanse na zapłodnienie są takie same jak u kobiety nigdy nie stosującej antykoncepcji.