Prawidłowa częstotliwość miesiączek u 14-latki

Co ile dni powinna wystepowac miesiaczka u 14-sto latki ? Miesiaczkujacej 2,5 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Cykl miesiączkowy trwa średnio 28 dni (25 - 35 dni przyjmuje się za normę). W pierwszych kilku latach może podlegać większym wahaniom.
Pozdrawiam

Witam. 2 lata od wystąpienia pierwszej miesiączki menstruacje powinny występować już w miarę regularnie co 26-32 dni. U młodych dziewczyn często nie jest to jednak reguła.