Prawidłowa częstotliwość oddawana stolca przez niemowlę

Dobry wieczor.Mam 7 tyg synka.Zona zastanawie sie jak czesto niemowle robi kupke.Patryk jest karmiony mlekiem mamy.

Dzieci karmione piersią na tym etapie zwykle robią od 1 do kilku kupek dziennie. Czasem zdarza się, że kupki nie ma jednego dnia lub jest ich więcej niż kilka. Wówczas warto się przyjrzeć diecie mamy z poprzedniego dnia. Być może zjadła / wypiła coś ciężkostrawnego, powodującego zaparcia lub wręcz przeciwnie - coś przyspieszającego trawienie. Być może zjadła coś pierwszy raz w dużej ilości.
Wszelkie dłuższe przerwy w wypróżnianiu lub dłuższe biegunki warto skonsultować z pediatrą, zwłaszcza, gdy dziecko ma twardy brzuszek i jest mniej spokojne niż zwykle.