Prawidłowa dieta - czy właściwie się odchudzam?

Mam 23 lata, 175 cm wzrostu. W Sylwestra ważyłem 85 kg, teraz już 79. Moje odchudzanie polega na diecie składającej się z: śniadania - ciemny chleb lub płatki kukurydziane z mlekiem, obiad - szklanka gotowanego ryżu, kolacja - dwa jabłka. W międzyczasie piję zieloną herbatę 2-3 dziennie. Po godzinie 18 już nie jem nic, jedynie herbata. Do tego dołożyłem co rano pompki, a wieczorem ćwiczenia a6w. Czy warto kontynuować to? Czy dalej będzie równie skutecznie? Czy nie zagraża to mojemu zdrowiu? Czuję się dobrze, nie mam problemów ze zdrowiem, nie jest mi słabo, nie czuję głodu.

Witam Pana,

Jadłospis, o którym Pan pisze, nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Brakuje w nim pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Wydaje mi się, że także pod względem energii nie jest wystarczający. Oznacza to, że taki sposób odżywiania najprawdopodobniej spowalnia podstawową przemianę materii, bo organizm przestawia się na tzw. tryb oszczędnościowy. Niestety najczęściej przyczynia się to do tzw. efektu jojo

Racjonalne pozbywanie się zbędnych kg to zmiana na stałe nawyków żywieniowych, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Należy jeść 5 razy dziennie, średnio co 3 godziny. Podczas układania jadłospisu warto kierować się piramidą zdrowego żywienia:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Więcej wskazówek na temat zdrowych nawyków znajdzie Pan w artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

I tak jak wspomniałam wcześniej powinny być to zmiany na stałe, a nie tylko na czas odchudzania. Dodatkowo należy zwiększyć aktywność fizyczną. Zaleca się, aby minimum pół godziny dziennie być w ruchu.

Zachęcam do zmiany sposobu odżywiania, bo aktualny Pana jadłospis nie przyczynia się do zdrowia, a dodatkowo po zakończeniu procesu odchudzania najprawdopodobniej utracone kg powrócą.

Pozdrawiam serdecznie