Prawidłowa dieta dla 43-letniego mężczyzny ciężko pracującego na kopalni

Jaka jest prawidłowa dieta dla 43 letniego mężczyzny ciężko pracującej na kopalni z podwyższonym cholesterolem i trójglicerydami cholesterol całkowity 232,5 TG 390,5 HDL 54,8 LDL 120,7 glukoza i próby wątrobowe w normie

Dzień dobry. Powinien Pan zastosować dietę niskocholesterolową. Ważne jest aby ograniczyć czerwone mięso , wędliny , żółtka jaj, oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.
Nabiał i produkty mleczne najlepiej kupować chude. Wartość energetyczna posiłków ,przy tak ciężkiej pracy, powinna mieścić się w zakresie 3200-2400 kcal. ( niestety nie mogę określić dokładniej, ponieważ nie znam Pana wagi ).

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, proszę o podanie Pana wagi, wzrostu oraz określenie czy jest Pan drobno- czy grubokościsty. Wartości kaloryczne powinny być zbliżone do 3000 kcal, aczkolwiek dieta powinna być niskotłuszczowa. Należy wybierać drób, ryby, chudy nabiał. Ostatni posiłek powinien zawierać przede wszystkim białko i zdecydowanie mniej tłuszczu: czyli przykładowo zamiast kiełbasy podanej z cebulą zaleca się kawałek ryby duszonej w cukinii lub szpinaku.

Witam zalecana jest dieta niskotłuszczowa.Ograniczyć tłuste mięso, wędliy, wyroby cukiernicze, jajka, pełnotłuste mleko i jego przetwory. Co do określenia kalorii to nie podał pan wagi, wzrostu a głownie to jest potrzebne do jej określenia.Pozdrawiam