Prawidłowa długość szyjki macicy w 15 tygodniu ciąży

Witam! Moje pytanie dotyczy prawidłowej długości szyjki macicy w ciąży, w 15 tygodniu mojej ciąży długość wynosiła 43 mm,obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, wczoraj zgłosiłam się do lekarza prowadzącego z powodu twardniejącego brzucha, najczęściej podczas zmiany pozycji. Lekarz zapisał Luteine, oraz tabletki rozkurczowe, szyjka macicy 33 mm. Czy jest to objaw skracającej się szyjki macicy??

Witam serdecznie. Możliwe, jednak wskazane jest aby postępować zgodnie z zaleceniami Pani lekarza.