Prawidłowa waga 12-latki

Witam. Mam siostrę która waży 40 kg. Ma 12 lat i wzrostu 156 czy to prawidłowo ?

Witam, BMI siostry wynosi 16,4, co oznacza 25 centyl czyli tendencję do niedoboru masy ciała. Podobnie wygląda stosunek masy ciała i wzrostu. Proszę skonsultować się pediatrą siostry lub dietetykiem dziecięcym. Pozdrawiam

Witam. Według siatek centylowych Pani siostra ma niedowagę. Najlepiej skonsultować się bezpośrednio z lekarzem dziecięcym, a jeśli będzie konieczność również z dietetykiem. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska