Prawidłowa waga 13 latki

Mam na imię Klaudia. Mam 13 lat, wzrostu 153 cm i ważę 44 kilogramy. Czy to dobrze? Ja ogólnie czuję się za gruba - co mogę zrobić, żeby schudnąć?

Witam serdecznie.

Twoje BMI wynosi 18,8 i odpowiada wartości 50 centyla na siatkach centylowych. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idelana i z pewnością wyglądasz wspaniale. Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywna fizycznie, a unikniesz problemów  z nadwagą w przyszłości.

Jeśli uważasz, że jesteś gruba, porozmawiaj o tym z kimś, kto pomoże Ci w obiektywnej ocenie, np. rodzicami lub nauczycielem w szkole. W Twoim wieku to normalne, że patrzysz na siebie krytycznie, ponieważ zmienia się Twoje ciało.

Pozdrawiam