Prawidłowa waga 14-latki o wzroście 168-170 cm

Witam! Chciałam sie zapytac ile powinna wazyć moja córka 14lat przy 168-170cm

Optymalną wagą przy tym wzroście będzie między 50 a 60 kg. Jednak ze względu na młody wiek różnica zarówno w górę jak i w dół nie musi świadczyć o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do stanu zdrowia córki sugerowałabym wizytę u rodzinnego pediatry.

Witam, przy wzroście 168 cm: prawidłowo od 46 kg (BMI przy 5 centylu) do poniżej 63 kg (BMI poniżej 85centyla). Masa ciała poniżej 46 kg oznacza niedowagę u dziecka. Począwszy od 63 kg określa się nadwagę. BMI, czyli wskaźnik masy ciała wylicza się na podstawie wzrostu i masy ciała. Przykład wyliczenia podaję na https://zdrowadieta.szczecin.pl/wizyta/bmi/