Prawidłowa waga ciała a tłuszcz na brzuchu

Jestem na diecie, chudnę średnio 1 kg na tydzień. 4 posiłki, co 3-4 godziny, ok. 1100 kcal łącznie. Ćwiczę głównie aeroby na rowerze stacjonarnym i czasem siłowe. Teraz ważę 53 kg (168 cm wzrostu). Waga jest już ok, nie chcę już tracić więcej niż 1 kg, bo potem niedowaga. Jednak na moim brzuchu jest tłuszcz. Chciałabym stracić 3-4 cm z obwodu. Czy aby to zrobić ciągnąć wciąż tą samą dietę, czy skupić się na ćwiczeniach, a liczbę kcal już zwiększać stopniowo do tej prawidłowej dla mojej wagi?

Witam serdecznie,

Zacznę od tego, że obecna kaloryczność Pani diety jest drastyczna!!! Jest to o wiele za mało kalorii. Chudnie Pani, ale niedługo może być odwrotnie. Wyniszczony tak niską kalorycznością organizm może wejść w etap gromadzenia rezerw, zapasów.

Pani waga jest już odpowiednia i nie powinna Pani więcej chudnąc. Zdecydowanie proszę stopniowo zwiększać kaloryczność.

Jeżeli Pani ćwiczy przy tak niskiej kaloryczności to zamiast budować mięśnie organizm będzie je spalał, gdyż nie dostarcza Pani wystarczająco dożo składników odżywczych i energii.
W internecie dostępne sa kalkulatory zapotrzebowania energetycznego. Proszę wyliczyć takie zapotrzebowanie, i wprowadzić zbilansowaną dietę a efekty ćwiczeń zauważy Pani o wiele szybciej:) Obwody zaczną szybciej spadać i zlikwiduje Pani tłuszczyk na brzuchu. W chwili obecnej organizm mógł go tam gromadzić jako włsnie rezerwy gdyż kaloryczność diety była zbyt niska.

Podczas ćwiczeń musi Pani zadbać o odpowiednią dietę. Posiłek nalezy zjeść około 2h przed treningiem. Po ćwiczeniach powinna Pani dostarczyć jak najszybciej węglowodany proste do odbudowy glikogenu oraz białko do odbudowy włókien białkowych. Następnie zjeść pełnowartościowy posiłek. W posiłkach okołotreningowych proszę unikać tłuszczu ponieważ zaburza on odbudowę glikogenu.

Jedynie prawidłowa dieta oraz systematyczna (od 3 do 5razy w tyg) aktywność fizyczna przyniesie oczekiwane efekty.

Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie!
Istotna jest zbilansowana zdrowa dieta o odpowiedniej kaloryczności oraz odpowiednio dostosowany plan treningowy. Dieta 1100 kcal dostarcz w tym przypadku zbyt mało energii. Zalecam podnieść kaloryczność diety, jednak proszę robić to stopniowo np. o 100 kcal na każdy tydzień. Zapraszam również po sięgnięcie porad z mojej strony www.diet-coachinig.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam przede wszystkim brakuje informacji jak długo jest stosowana taka rygorystyczna dieta, jestem zdecydowanym przeciwnikiem tak niskiej kaloryczności w posiłkach, ponieważ doprowadza to zawsze do obniżenia przemiany materii i efektu jojo w przyszłości. Na nadmierna ilość tłuszczu w okolicach brzucha o którym Pani pisze, najskuteczniejsze zapewne okazałyby się ćwiczenia ukierunkowane na tę właśnie partię ciała.

Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam

Witam, niestety nie ma diety pozwalającej na schudnięcie w ściśle określonych miejscach. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą zmniejszyć obwód brzucha, a z diety o niskiej kaloryczności warto już wychodzić, stopniowo o 100 kcal co tydzień i proszę nie zapominać o ćwiczeniach.

Witam serdecznie! Liczbę kalorii należy stopniowo zwiększać, zachowując przy tym rytm regularnych posiłków. Teraz, kiedy zależy Ci na "wyrzeźbieniu" ciała, skup się bardziej na ćwiczeniach, niskoenergetyczna (dostarczająca mało kalorii dieta) nie jest już niezbędna.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Trzeba się przyjrzeć dokładnie i sprawdzić jak dużo pozostało skóry w okolicach brzucha, gwałtowne schudnięcie często powoduje, że skóra jest obwisła.