Prawidłowa waga ciała przy 160 cm wzrostu

Witajcie! Mam 15 lat i jestem kobietą. Mam 160 wzrostu i ważę ok. 58/60 kg. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Chodzę na judo, na basen jeżdżę na rolkach igram w piłkę nożną. Z judo jestem najlepsza z wszystkich dziewczyn i niektórych chłopaków (mimo iż jestem najmniejsza). Proszę doradźcie mi, czy jestem gruba i czy mam stosować jakieś diety?

Witam,

Przy 58 kg, masz prawidłową masę ciała.
To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam